DW-47-10-F-S-535
detaildesc
DW-47-10-F-S-535
Samtec Inc.
Product No:
DW-47-10-F-S-535
Description:
CONN HDR 47POS 0.1 STACK T/H
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, DW
Package Bulk
Row Spacing -
Termination Solder
Length - Tail 0.110" (2.794mm)
Mounting Type Through Hole
Number of Rows 1
Product Status Active
Base Product Number DW-47-10
Number of Positions 47
Length - Overall Pin 0.830" (21.082mm)
Length - Stack Height 0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating) 0.185" (4.699mm)