DW-45-12-F-S-710
detaildesc
DW-45-12-F-S-710
Samtec Inc.
Product No:
DW-45-12-F-S-710
Description:
CONN HDR 45POS 0.1 STACK T/H
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.110" (2.794mm)
Number of Positions 45
Length - Overall Pin 1.030" (26.162mm)
Length - Stack Height 0.710" (18.034mm)
Length - Post (Mating) 0.210" (5.334mm)