DW-41-11-F-D-650
detaildesc
DW-41-11-F-D-650
Samtec Inc.
Product No:
DW-41-11-F-D-650
Description:
CONN HDR 82POS 0.1 STACK T/H
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, DW
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.110" (2.794mm)
Product Status Active
Base Product Number DW-41-11
Number of Positions 82
Length - Overall Pin 0.930" (23.622mm)
Length - Stack Height 0.650" (16.510mm)
Length - Post (Mating) 0.170" (4.318mm)