DW-38-12-F-S-760
detaildesc
DW-38-12-F-S-760
Samtec Inc.
Product No:
DW-38-12-F-S-760
Description:
CONN HDR 38POS 0.1 STACK T/H
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.110" (2.794mm)
Product Status Active
Base Product Number DW-38-12
Number of Positions 38
Length - Overall Pin 1.030" (26.162mm)
Length - Stack Height 0.760" (19.304mm)
Length - Post (Mating) 0.160" (4.064mm)