DW-24-13-F-D-925
detaildesc
DW-24-13-F-D-925
Samtec Inc.
Product No:
DW-24-13-F-D-925
Description:
CONN HDR 48POS 0.1 STACK T/H
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, DW
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.110" (2.794mm)
Mounting Type Through Hole
Number of Rows 2
Product Status Active
Base Product Number DW-24-13
Number of Positions 48
Length - Overall Pin 1.230" (31.242mm)
Length - Stack Height 0.925" (23.495mm)
Length - Post (Mating) 0.195" (4.953mm)