DW-24-12-F-D-764
detaildesc
DW-24-12-F-D-764
Samtec Inc.
Product No:
DW-24-12-F-D-764
Description:
CONN HDR 48POS 0.1 STACK T/H
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, DW
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.110" (2.794mm)
Product Status Active
Base Product Number DW-24-12
Number of Positions 48
Length - Overall Pin 1.030" (26.162mm)
Length - Stack Height 0.764" (19.406mm)
Length - Post (Mating) 0.156" (3.962mm)