DW-14-15-G-S-358
detaildesc
DW-14-15-G-S-358
Samtec Inc.
Product No:
DW-14-15-G-S-358
Description:
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.110" (2.794mm)
Product Status Active
Base Product Number DW-14-15
Number of Positions 14
Length - Overall Pin 0.630" (16.002mm)
Length - Stack Height 0.358" (9.093mm)
Length - Post (Mating) 0.162" (4.115mm)