DW-14-14-T-S-1210
detaildesc
DW-14-14-T-S-1210
Samtec Inc.
Product No:
DW-14-14-T-S-1210
Description:
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H TIN
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.110" (2.794mm)
Product Status Active
Base Product Number DW-14-14
Number of Positions 14
Length - Overall Pin 1.430" (36.322mm)
Length - Stack Height 1.210" (30.734mm)
Length - Post (Mating) 0.110" (2.794mm)