DW-14-14-G-S-1300
detaildesc
DW-14-14-G-S-1300
Samtec Inc.
Product No:
DW-14-14-G-S-1300
Description:
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.110" (2.794mm)
Product Status Active
Base Product Number DW-14-14
Number of Positions 14
Length - Overall Pin 1.430" (36.322mm)
Length - Stack Height 1.300" (33.020mm)
Length - Post (Mating) 0.020" (0.508mm)