DW-14-13-F-S-960
detaildesc
DW-14-13-F-S-960
Samtec Inc.
Product No:
DW-14-13-F-S-960
Description:
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.110" (2.794mm)
Product Status Active
Base Product Number DW-14-13
Number of Positions 14
Length - Overall Pin 1.230" (31.242mm)
Length - Stack Height 0.960" (24.384mm)
Length - Post (Mating) 0.160" (4.064mm)