DW-14-11-F-S-820
detaildesc
DW-14-11-F-S-820
Samtec Inc.
Product No:
DW-14-11-F-S-820
Manufacturer:
Samtec Inc.
Description:
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H
User Guide
Mfr Samtec Inc.
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, DW
Package Bulk
Row Spacing -
Termination Solder
Length - Tail 0.110" (2.794mm)
Mounting Type Through Hole
Number of Rows 1
Product Status Active
Base Product Number DW-14-11
Number of Positions 14
Length - Overall Pin 0.930" (23.622mm)
Length - Stack Height 0.820" (20.828mm)