DW-13-19-S-D-985
detaildesc
DW-13-19-S-D-985
Samtec Inc.
Product No:
DW-13-19-S-D-985
Description:
CONN HDR 26POS 0.1 STACK T/H
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, DW
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.110" (2.794mm)
Mounting Type Through Hole
Number of Rows 2
Number of Positions 26
Length - Overall Pin 1.330" (33.782mm)
Length - Stack Height 0.985" (25.019mm)
Length - Post (Mating) 0.235" (5.969mm)