DW-13-14-T-S-845
detaildesc
DW-13-14-T-S-845
Samtec Inc.
Product No:
DW-13-14-T-S-845
Description:
CONN HDR 13POS 0.1 STACK T/H TIN
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, DW
Package Bulk
Row Spacing -
Termination Solder
Length - Tail 0.110" (2.794mm)
Mounting Type Through Hole
Number of Rows 1
Product Status Active
Base Product Number DW-13-14
Number of Positions 13
Length - Overall Pin 1.430" (36.322mm)
Length - Stack Height 0.845" (21.463mm)
Length - Post (Mating) 0.475" (12.065mm)