DW-13-13-T-S-1000
detaildesc
DW-13-13-T-S-1000
Samtec Inc.
Product No:
DW-13-13-T-S-1000
Description:
CONN HDR 13POS 0.1 STACK T/H TIN
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, DW
Package Bulk
Row Spacing -
Termination Solder
Length - Tail 0.110" (2.794mm)
Mounting Type Through Hole
Number of Rows 1
Product Status Active
Base Product Number DW-13-13
Number of Positions 13
Length - Overall Pin 1.230" (31.242mm)
Length - Stack Height 1.000" (25.400mm)
Length - Post (Mating) 0.120" (3.048mm)