DW-13-13-F-T-846
detaildesc
DW-13-13-F-T-846
Samtec Inc.
Product No:
DW-13-13-F-T-846
Manufacturer:
Samtec Inc.
Description:
CONN HDR 39POS 0.1 STACK T/H
User Guide
Mfr Samtec Inc.
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, DW
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.110" (2.794mm)
Mounting Type Through Hole
Number of Rows 3
Product Status Active
Base Product Number DW-13-13
Number of Positions 39
Length - Overall Pin 1.230" (31.242mm)
Length - Stack Height 0.846" (21.488mm)
Length - Post (Mating) 0.274" (6.960mm)