DW-13-12-T-D-699
detaildesc
DW-13-12-T-D-699
Samtec Inc.
Product No:
DW-13-12-T-D-699
Description:
CONN HDR 26POS 0.1 STACK T/H TIN
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, DW
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.110" (2.794mm)
Mounting Type Through Hole
Number of Rows 2
Number of Positions 26
Length - Overall Pin 1.030" (26.162mm)
Length - Stack Height 0.699" (17.755mm)
Length - Post (Mating) 0.221" (5.613mm)