DW-13-11-F-S-625
detaildesc
DW-13-11-F-S-625
Samtec Inc.
Product No:
DW-13-11-F-S-625
Description:
CONN HDR 13POS 0.1 STACK T/H
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, DW
Package Bulk
Row Spacing -
Termination Solder
Length - Tail 0.110" (2.794mm)
Mounting Type Through Hole
Number of Rows 1
Product Status Active
Base Product Number DW-13-11
Number of Positions 13
Length - Overall Pin 0.930" (23.622mm)
Length - Stack Height 0.625" (15.875mm)
Length - Post (Mating) 0.195" (4.953mm)