DW-13-09-G-D-370
detaildesc
DW-13-09-G-D-370
Samtec Inc.
Product No:
DW-13-09-G-D-370
Description:
CONN HDR 26POS 0.1 STACK T/H
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, DW
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.110" (2.794mm)
Product Status Active
Base Product Number DW-13-09
Number of Positions 26
Length - Overall Pin 0.730" (18.542mm)
Length - Stack Height 0.370" (9.400mm)
Length - Post (Mating) 0.250" (6.350mm)