DW-13-09-F-D-446-LL
detaildesc
DW-13-09-F-D-446-LL
Samtec Inc.
Product No:
DW-13-09-F-D-446-LL
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, DW
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.110" (2.794mm)
Number of Positions 26
Length - Overall Pin 0.730" (18.542mm)
Length - Stack Height 0.446" (11.328mm)
Length - Post (Mating) 0.174" (4.420mm)