DW-13-08-F-D-200
detaildesc
DW-13-08-F-D-200
Samtec Inc.
Product No:
DW-13-08-F-D-200
Description:
CONN HDR 26POS 0.1 STACK T/H
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, DW
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.110" (2.794mm)
Mounting Type Through Hole
Number of Rows 2
Product Status Active
Base Product Number DW-13-08
Number of Positions 26
Length - Overall Pin 0.530" (13.462mm)
Length - Stack Height 0.200" (5.080mm)
Length - Post (Mating) 0.220" (5.588mm)