DW-12-19-T-D-1102
detaildesc
DW-12-19-T-D-1102
Samtec Inc.
Product No:
DW-12-19-T-D-1102
Description:
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H TIN
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, DW
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.110" (2.794mm)
Number of Positions 24
Length - Overall Pin 1.330" (33.782mm)
Length - Stack Height 1.102" (27.991mm)
Length - Post (Mating) 0.118" (2.997mm)