DW-11-14-F-D-1085
detaildesc
DW-11-14-F-D-1085
Samtec Inc.
Product No:
DW-11-14-F-D-1085
Manufacturer:
Samtec Inc.
Description:
CONN HDR 22POS 0.1 STACK T/H
User Guide
Mfr Samtec Inc.
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, DW
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.110" (2.794mm)
Mounting Type Through Hole
Number of Rows 2
Product Status Active
Base Product Number DW-11-14
Number of Positions 22
Length - Overall Pin 1.430" (36.322mm)
Length - Stack Height 1.085" (27.559mm)
Length - Post (Mating) 0.235" (5.969mm)