DW-11-13-L-T-965
detaildesc
DW-11-13-L-T-965
Samtec Inc.
Product No:
DW-11-13-L-T-965
Description:
CONN HDR 33POS 0.1 STACK T/H
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, DW
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.110" (2.794mm)
Mounting Type Through Hole
Number of Rows 3
Product Status Active
Base Product Number DW-11-13
Number of Positions 33
Length - Overall Pin 1.230" (31.242mm)
Length - Stack Height 0.965" (24.511mm)
Length - Post (Mating) 0.155" (3.937mm)