DW-10-20-T-Q-200
detaildesc
DW-10-20-T-Q-200
Samtec Inc.
Product No:
DW-10-20-T-Q-200
Description:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H TIN
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, DW
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.110" (2.794mm)
Mounting Type Through Hole
Number of Rows 3
Product Status Active
Base Product Number DW-10-20
Number of Positions 20
Length - Overall Pin 1.130" (28.702mm)
Length - Stack Height 0.200" (5.080mm)
Length - Post (Mating) 0.820" (20.828mm)