DW-10-20-L-T-845
detaildesc
DW-10-20-L-T-845
Samtec Inc.
Product No:
DW-10-20-L-T-845
Manufacturer:
Samtec Inc.
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
User Guide
Mfr Samtec Inc.
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, DW
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.110" (2.794mm)
Mounting Type Through Hole
Number of Rows 3
Product Status Active
Number of Positions 30
Length - Overall Pin 1.130" (28.702mm)
Length - Stack Height 0.845" (21.463mm)
Length - Post (Mating) 0.175" (4.445mm)