DW-10-20-F-S-845
detaildesc
DW-10-20-F-S-845
Samtec Inc.
Product No:
DW-10-20-F-S-845
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, DW
Package Bulk
Row Spacing -
Termination Solder
Length - Tail 0.110" (2.794mm)
Mounting Type Through Hole
Number of Rows 1
Product Status Active
Base Product Number DW-10-20
Number of Positions 10
Length - Overall Pin 1.130" (28.702mm)
Length - Stack Height 0.845" (21.463mm)
Length - Post (Mating) 0.175" (4.445mm)