DW-10-19-L-D-750-LL
detaildesc
DW-10-19-L-D-750-LL
Samtec Inc.
Product No:
DW-10-19-L-D-750-LL
Description:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, DW
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.110" (2.794mm)
Mounting Type Through Hole
Number of Rows 2
Product Status Active
Base Product Number DW-10-19
Number of Positions 20
Length - Overall Pin 1.330" (33.782mm)
Length - Stack Height 0.750" (19.050mm)
Length - Post (Mating) 0.470" (11.938mm)