DW-10-19-F-D-1015
detaildesc
DW-10-19-F-D-1015
Samtec Inc.
Product No:
DW-10-19-F-D-1015
Description:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, DW
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.110" (2.794mm)
Mounting Type Through Hole
Number of Rows 2
Product Status Active
Base Product Number DW-10-19
Number of Positions 20
Length - Overall Pin 1.330" (33.782mm)
Length - Stack Height 1.015" (25.781mm)
Length - Post (Mating) 0.205" (5.207mm)