DW-10-14-T-D-1037
detaildesc
DW-10-14-T-D-1037
Samtec Inc.
Product No:
DW-10-14-T-D-1037
Description:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H TIN
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, DW
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.110" (2.794mm)
Number of Positions 20
Length - Overall Pin 1.430" (36.322mm)
Length - Stack Height 1.037" (26.340mm)
Length - Post (Mating) 0.283" (7.188mm)