DW-10-14-S-D-1320
detaildesc
DW-10-14-S-D-1320
Samtec Inc.
Product No:
DW-10-14-S-D-1320
Description:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, DW
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.110" (2.794mm)
Number of Positions 20
Length - Overall Pin 1.430" (36.322mm)
Length - Stack Height 1.320" (33.528mm)