DW-10-13-T-S-700
detaildesc
DW-10-13-T-S-700
Samtec Inc.
Product No:
DW-10-13-T-S-700
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H TIN
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, DW
Package Bulk
Row Spacing -
Termination Solder
Length - Tail 0.110" (2.794mm)
Mounting Type Through Hole
Number of Rows 1
Product Status Active
Base Product Number DW-10-13
Number of Positions 10
Length - Overall Pin 1.230" (31.242mm)
Length - Stack Height 0.700" (17.780mm)
Length - Post (Mating) 0.420" (10.668mm)