DW-10-12-G-D-570-LL
detaildesc
DW-10-12-G-D-570-LL
Samtec Inc.
Product No:
DW-10-12-G-D-570-LL
Description:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, DW
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.110" (2.794mm)
Number of Positions 20
Length - Overall Pin 1.030" (26.162mm)
Length - Stack Height 0.570" (14.478mm)
Length - Post (Mating) 0.350" (8.890mm)