DW-10-10-L-T-472
detaildesc
DW-10-10-L-T-472
Samtec Inc.
Product No:
DW-10-10-L-T-472
Description:
CONN HDR 30POS 0.1 STACK T/H
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, DW
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.110" (2.794mm)
Mounting Type Through Hole
Number of Rows 3
Product Status Active
Base Product Number DW-10-10
Number of Positions 30
Length - Overall Pin 0.830" (21.082mm)
Length - Stack Height 0.472" (11.989mm)
Length - Post (Mating) 0.248" (6.300mm)