DW-10-10-F-D-520
detaildesc
DW-10-10-F-D-520
Samtec Inc.
Product No:
DW-10-10-F-D-520
Description:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, DW
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.110" (2.794mm)
Number of Positions 20
Length - Overall Pin 0.830" (21.082mm)
Length - Stack Height 0.520" (13.208mm)
Length - Post (Mating) 0.200" (5.080mm)