DW-10-09-L-S-380
detaildesc
DW-10-09-L-S-380
Samtec Inc.
Product No:
DW-10-09-L-S-380
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, DW
Package Bulk
Row Spacing -
Termination Solder
Length - Tail 0.110" (2.794mm)
Mounting Type Through Hole
Number of Rows 1
Product Status Active
Base Product Number DW-10-09
Number of Positions 10
Length - Overall Pin 0.730" (18.542mm)
Length - Stack Height 0.380" (9.652mm)
Length - Post (Mating) 0.240" (6.096mm)