DW-05-11-G-D-200
detaildesc
DW-05-11-G-D-200
Samtec Inc.
Product No:
DW-05-11-G-D-200
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, DW
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.110" (2.794mm)
Product Status Active
Base Product Number DW-05-11
Number of Positions 10
Length - Overall Pin 0.930" (23.622mm)
Length - Stack Height 0.200" (5.080mm)
Length - Post (Mating) 0.620" (15.748mm)