CTB-B-B-11-B
detaildesc
CTB-B-B-11-B
Carling Technologies
Product No:
CTB-B-B-11-B
Manufacturer:
Carling Technologies
Description:
CIRCUIT BREAKER
User Guide
Mfr Carling Technologies
Series CTB
Package Bulk
Breaker Type Thermal
Illumination None
Actuator Type Rocker
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Approval Agency CE, cUL, UL1077, VDE
Number of Poles 1
Voltage Rating - AC 250 V
Voltage Rating - DC 50 V
Current Rating (Amps) 11A