CSSH2728JT12L0
detaildesc
CSSH2728JT12L0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CSSH2728JT12L0
Description:
RES 0.012 OHM 5% 4W 2827 WIDE
Tolerance ±5%
Resistance 12 mOhms
Composition Metal Element
Failure Rate -
Power (Watts) 4W
Package / Case Wide 2827 (7067 Metric), 2728
Product Status Active
Size / Dimension 0.264" L x 0.283" W (6.71mm x 7.19mm)
Height - Seated (Max) 0.049" (1.24mm)
Operating Temperature -55°C ~ 225°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 2728
Temperature Coefficient ±15ppm/°C