CSS4527DT10L0
detaildesc
CSS4527DT10L0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CSS4527DT10L0
Package:
4527
Description:
RES 0.01 OHM 0.5% 5W 4527
Tolerance ±0.5%
Resistance 10 mOhms
Composition Metal Element
Failure Rate -
Power (Watts) 5W
Package / Case Nonstandard
Product Status Active
Size / Dimension 0.450" L x 0.270" W (11.43mm x 6.85mm)
Height - Seated (Max) 0.069" (1.75mm)
Operating Temperature -55°C ~ 225°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 4527
Temperature Coefficient ±50ppm/°C