CSRT2512FTR100
detaildesc
CSRT2512FTR100
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CSRT2512FTR100
Description:
RES 0.1 OHM 1% 3W 2512
Tolerance ±1%
Resistance 100 mOhms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 3W
Package / Case 2512 (6432 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 2512
Temperature Coefficient ±50ppm/°C