CSRN2512JKR110
detaildesc
CSRN2512JKR110
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CSRN2512JKR110
Description:
RES 0.11 OHM 5% 2W 2512
Tolerance ±5%
Resistance 110 mOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 2W
Package / Case 2512 (6432 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.250" L x 0.124" W (6.35mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 2512
Temperature Coefficient ±200ppm/°C