CSRF0805FT22L0
detaildesc
CSRF0805FT22L0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CSRF0805FT22L0
Description:
RES 0.022 OHM 1% 1/2W 0805
Tolerance ±1%
Resistance 22 mOhms
Composition Metal Foil
Failure Rate -
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.083" L x 0.051" W (2.10mm x 1.30mm)
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0805
Temperature Coefficient ±50ppm/°C