CSR2512FT30L0
detaildesc
CSR2512FT30L0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CSR2512FT30L0
Description:
RES 0.03 OHM 1% 2W 2512
Features Current Sense
Tolerance ±1%
Resistance 30 mOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 2W
Package / Case 2512 (6432 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 2512
Temperature Coefficient ±200ppm/°C