CSR1225JT33L0
detaildesc
CSR1225JT33L0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CSR1225JT33L0
Description:
RES 0.033 OHM 5% 3W 1225
Features Current Sense
Tolerance ±5%
Resistance 33 mOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 3W
Package / Case Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Product Status Active
Size / Dimension 0.122" L x 0.248" W (3.10mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max) 0.041" (1.05mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 1225
Temperature Coefficient ±100ppm/°C