Home / Circuit Breakers / CS2-B4-46-480-422-A
CS2-B4-46-480-422-A
detaildesc
CS2-B4-46-480-422-A
Carling Technologies
Product No:
CS2-B4-46-480-422-A
Manufacturer:
Carling Technologies
Description:
CIRCUIT BREAKER
User Guide
Mfr Carling Technologies
Series C
Package Bulk
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination None
Actuator Type Lever
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Approval Agency -
Number of Poles 2
Voltage Rating - AC 480 V
Voltage Rating - DC 150 V
Current Rating (Amps) 8A