CRGV2512F130K
detaildesc
CRGV2512F130K
TE Connectivity Passive Product
Product No:
CRGV2512F130K
Package:
2512
Manufacturer Standard Lead Time:
Datasheet:
Description:
RES SMD 130K OHM 1% 1W 2512
User Guide
Mfr TE Connectivity Passive Product
Series CRGV, Neohm
Package Tape & Reel (TR)
Features -
Tolerance ±1%
Resistance 130 kOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 1W
Package / Case 2512 (6432 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 2512
Temperature Coefficient ±200ppm/°C