CRGV2010F3M48
detaildesc
CRGV2010F3M48
TE Connectivity Passive Product
Product No:
CRGV2010F3M48
Description:
RES SMD 3.48M OHM 1% 1/2W 2010
Features -
Tolerance ±1%
Resistance 3.48 MOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Package / Case 2010 (5025 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 2010
Temperature Coefficient ±200ppm/°C