CRGV2010F158K
detaildesc
CRGV2010F158K
TE Connectivity Passive Product
Product No:
CRGV2010F158K
Package:
2010
Manufacturer Standard Lead Time:
Datasheet:
Description:
RES SMD 158K OHM 1% 1/2W 2010
User Guide
Mfr TE Connectivity Passive Product
Series CRGV, Neohm
Package Tape & Reel (TR)
Features -
Tolerance ±1%
Resistance 158 kOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Package / Case 2010 (5025 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Base Product Number CRGV2010
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 2010
Temperature Coefficient ±200ppm/°C