CRGV1206F422K
detaildesc
CRGV1206F422K
TE Connectivity Passive Product
Product No:
CRGV1206F422K
Description:
RES SMD 422K OHM 1% 1/4W 1206
Features -
Tolerance ±1%
Resistance 422 kOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 1206
Temperature Coefficient ±200ppm/°C