CRGV0805F806K
detaildesc
CRGV0805F806K
TE Connectivity Passive Product
Product No:
CRGV0805F806K
Package:
0805
Description:
RES SMD 806K OHM 1% 1/8W 0805
Features -
Tolerance ±1%
Resistance 806 kOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.083" L x 0.051" W (2.10mm x 1.30mm)
Base Product Number CRGV0805
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0805
Temperature Coefficient ±200ppm/°C